• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ 
رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
نیروی مولد و جوان، یكی از پایه های اصلی رشد اقتصادی و اجتماعی هر كشور است

دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، در نشست با کارشناسان مرتبط این مرکز ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت (ع) و فاطمه زهرا (س) با اشاره به ازدواج آسان و ساده در بین جوانان گفت: در کشور به خصوص در شهرستان قزوین باید در بین جوانان با آموزش های لازم در خصوص ازدواج و فرزندآوری فرهنگ سازی صورت پذیرد، زیرا نیروی مولد و جوان به عنوان یکی از پایه های اصلی رشد اقتصادی و اجتماعی هر کشور محسوب می شود و جمعیت کشور در شرایط کنونی، رو به سالمندی است و توزیع جمعیت، عادی نیست.

رییس حوزه بهداشت بیان کرد: باید نیازهای جوانان را شناسایی کرد؛ خیّرین و سایر ارگان ها را برای تغییر اولویت ها و رفع مشکلات جوانان هدایت کرد و به زوجین در زمینه فرزندآوری و عواقب تک فرزندی آموزش داد. وی ضمن بیان نکاتی در مورد ترویج ازدواج آسان، شاد و پایدار؛ افزود: تفاوت امسال با سال های گذشته، توجه ویژه به خانوادها و جوانی جمعیت است؛ زیرا مدیریت جوانی جمعیت و فرزندآوری، پیش از ازدواج، شروع خواهد شد.

این مقام مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: نیازهای مختلف در بین جوانان، مسأله اشتغال، جهزیه، و ودیعه مسکن است که باید برنامه ریزی شود و اگر این برنامه ریزی، درست و صحیح صورت نگیرد، تبدیل به بحران خواهد شد.

دکتر مهرعلیان اذعان کرد از خیّرین و دستگاه های دولتی در این زمینه باید کمک خواست تا با کمک آنان بتوان مشکلات جوانان را برطرف کرد و آنان را به طرف ازدواج سالم هدایت کرد.

این نشست، روز ششم تیر 1401 در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان قزوین برگزار شد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0